Ana içeriğe atla

Kullanım Koşulları

Web Sitesi Kullanım Koşulları Sözleşmesi

 Kullanıcının siteye erişiminden veya siteyi kullanımından önce lütfen bu kullanım koşullarını dikkatle okuması gerekmektedir. Siteye giriş yapıldığı anda kullanıcılar aşağıda belirtilen şartları ve koşulları kabul etmiş sayılmaktadırlar. Eğer bu koşullar ve hükümlerle bağlı kalmak istemiyorsanız siteden çıkış yapabilme hakkınız bulunmaktadır. Bu koşullara bağlı kalmayı istemediğiniz anda siteden çıkış yapabilir ve kullanımı durdurabilirsiniz. 

 

 Web sitemiz oluşan şartları değerlendirerek kullanım koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kullanım koşulları hakkında yapılan değişimlerin yapılması ile anında yürürlük kazanmaktadır. Bu değişimleri takip etmek için belirli aralıklar ile site kullanım koşullarının kontrol edilmesi gerekmektedir. 

 

 Web sitemizde yer alan fotoğraf, video gibi her türlü görsel ile yazılı materyallerin herhangi bir nedenle kopyalanması, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Bu şekilde web sitemiz kaynaklarının kullanılması ya da çoğaltılması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu hükümleri kapsamında cezai sorumluluk teşkil etmekte olup tespit edilmesi halinde ilgili kanunlar kapsamında gerekli yaptırımlar için suç duyurusu başvurunda bulunulmaktadır. 

 

 Sözleşmenin Amacı

 

 MADDE 1- Bu sözleşmenin amacı,

 

 Web sitesi ile kullanıcıları arasında oluşabilecek sorunların çözüm yolları ile web sitesinin ve kullanıcıların uyması gereken kullanım koşulları ve yaptırımlarını düzenlemektir. 

 

 Web Sitesinin Kullanımı İle İlgili Diğer Hükümler

 

 MADDE 2-

 

 A) Web sitesini kullanan kullanıcılar web sitesinin içerikleri içerisinde yer alan görselleri, videoları ve yazıları web sitesinden yazılı izin almadan  başka bir mecrada yayınlanamaz. Bu tarz bir ihlal yapılması sonucu web sitesinin zarara uğraması sonucu kullanıcı web sitesinin zararını karşılamakla hükümlüdür. 

 

 B) web sitesinde yer alan görseller, videolar ve diğer görsel ya da yazılı içerikler başka bir web sitesinde yayınlanamaz . Bu taraz bir ihlal sonrasında web sitesinin zarara uğraması sonucu oluşacak olan zararı kullanıcı tanzim etmeyi kabul eder. 

 

 İhlalin tespit edilmesi halinde web sitesinin ilk ihtar ile ilgili paylaşımın kaldırılması ve ihlale son verilmesi gerekmektedir. 

 

 C) Web sitesi başka bir web sitesi içerisinde komple ya da parça olarak yayınlanamaz.

 

 D) Kullanıcı web sitesi içerisinde yer alan indirilmesine izin verilen içeriklerden dolayı meydana gelecek Truva atı, virüs bulaşması donanıma zarar gelmesi gibi durumlar ve her türlü kötü amaçlı ve zarar verici yazılım bulaşmasından web sitesinin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu tarz kötü amaçlı yazılımlardan korunmak kullanıcın sorumluluğunda yer almaktadır.

 

 Ayrıca web sitesine giriş ve çıkışların doğruluğu ve bilgisayar ya da teknolojik aletteki verilerin kaybolmaması ve kazanılması ile ilgili gerekli donanımları sağlamak kullanıcının sorumluluğunda yer almaktadır. Bu tarz durumların oluşmasından dolayı web sitesinin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

 

 E) Kullanıcının web sitesinin kullanımından doğan tüm sorumluluğu ve riskleri üstlendiğini kabul etmektedir. Web sitemiz siteyi ve içeriği ile ilgili tüm unsurları olduğu gibi yayınlamaktadır. Web sitesi hakkında veya web sitesi aracılığıyla sağlanan hiç bir bilgi, servis veya site içeriğinde yer alan herhangi bir unsur sitenin kullanımı hakkında açık veya dolaylı garanti sağlamamaktadır. 

 

 Web sitesi tarafından sağlanan tüm düşünce, tavsiye ve hizmet ile ilgili detayların doğruluğu ve gerçekliği ile kullanılabilirliğini değerlendirmek kullanıcının sorumluluğunda olup, web sitesini ilgilendirmemektedir.

 

 F) Kullanıcı web sitesini ve bağlantılarını kullanarak T.C yasalarını, uluslararası sözleşmeleri veya herhangi bir diğer devletlere ait yasaları ihlal etmeyeceğini,

 T.C Hükümeti yasalarına ve T.C hükümetinin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerden doğan kurallara aykırı, zararlı, tehdit, hakaret ve küfür içeren, taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde kaba, müstehcen, kötüleyici veya gizliliğini ihlal edecek bir davranışta bulunamaz.

 Kullanıcı bu ihlaller sonucu doğacak olan hukuku sorumlulukları kabul etmektedir. Kullanıcı bu sözleşme ile hukuki ve cezai sorumluluğu gerektiren hiç bir mesaj, paylaşım veri, görsel ve yazılı metin paylaşmayacağını kabul etmektedir.

 

 G)Web sitesi kullanımdan kaynaklanan hiç bir hukuki veya cezai davanın muhatabı değildir. Web sitesi kullanıcılardan ya da üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve doğacak diğer taleplerden dolayı doğrudan ya da dolaylı sorumlu değildir. 

 

 

 Web Sitesinin Sınırları

 

 MADDE 3-

 

 Web sitesi kullanımdan dolayı kullanıcıların indirdiği belge ya da materyallerden dolayı oluşabilecek zararlardan web sitesi sorumu tutulamaz ve herhangi bir cezai yaptırım talep edilemez. Bu gibi durumlardan web sitesi yetkileri sorumlu tutulamaz.

 

 Web sitesi içerisinde yer alan hatalar, atlamalar veya kusurlardan ve web sitesinden indirilen içeriklerden web sitesi sorumlu tutulamayacaktır. 

 

 Kullanıcı web sitesine erişimde kullandığı teknik donanımların güvenliğinden çalışmasından ve hızından sorumludur. Herhangi bir arıza ya da yavaşlama gibi durumlardan dolayı web sitesinin bir sorumluluğu ve cezai müeyyidesi bulunmamaktadır. 

 

 Web sitesi bir yargı merciinin kararı veya web sitesi yöneticinin gerekli görmesi gibi durumlarda yasa dışı bir eylem tespit edilmesi halinde kullanıcıya ait tüm geçmiş bilgileri ve kimlik bilgilerini saklama hakkını elinde bulundurmaktadır. 

 

 Herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı web sitemiz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk kullanıcıların kendisine aittir.

 

 Uluslararası Kullanım Koşulları

 

 MADDE 4-

 

 İnternetin küresel bir alem olması nedeniyle kullanıcılar tüm yerel yasalara uymakla hükümlüdür. Kullanıcılar ikamet ettikleri ülkelerin yasalarına uymayı kabul ve taahhüt etmektedir. 

 

 Web sitesi kullanıcıları web sitesinin, yasaların ve 3. kişilerin haklarını korumayı ve haklarına saygı duymayı kabul ederler. Kullanım koşullarının ihlalinde T.C Mahkemeleri yetkilidir.