Ana içeriğe atla

Hakkımızda

 Uzmanwiki sitemize hoş geldiniz. Web sitemiz adından da anlaşılacağı üzere uzman araştırmacı ve yazarlar tarafından oluşturulan ve internet dünyasına yeni bir ses getirmek üzere 2020 yılında yola çıkmış büyük bir projedir. 

Web sitemizin amacı internet dünyasında Türkçe kaynak olarak geniş bir ansiklopedik bilgi kaynağı olmaktır. Sitemizde yer alan içeriklerin özelliklerini aşağıda şu şekilde özetleyebiliriz: 

  • Sitemizde yer alan makale ve içeriklerin tamamı alanında uzman olan yazarlar tarafından oluşturulmaktadır. 
  • Söz konusu bütün içeriklerimiz yazarlarımızın kişisel deneyim ve araştırmalarına dayanmaktadır. 
  • Sitemizde yazar olmak için yazarlık şartlarımızın taşınması gereklidir. Yazar adaylarının doktora, yüksel lisans yada lisans düzeyinde mezuniyetleri olması yada yazmış olduğu konuda mesleki deneyim yada bilgisinin olduğunu kanıtlamış olması gereklidir. 
  • İçeriklerimizin tamamı yüzde yüz özgün olarak kaleme alınmakta olup, başka bir yerde yayınlanması yasaktır. Aksi durumda yasal işlem başlatılacaktır. 
  • Uzman yazarlarımızın sitemiz için yazmış olduğu her içeriğin mülkiyeti sitemize aittir. Ancak söz konusu bu içerikler yayınlanırken uzman yazarımızın ismi ve iletişim bilgisi ile yayınlanmaktadır. 

UZMAN WİKİ SİTESİNİN SAHİBİ KİMDİR?

Bu projenin tasarımı Murat İleri olarak şahsıma aittir. 2019 yılında zihnimde tasarladığım bu projemi çevremde bulunan arkadaşlarıma açarak güçlü bir ekip oluşturduk. 

Dolayısı ile bu projenin artık sadece şahsıma ait olduğunu iddia etmek yanıltıcı olacaktır. 

Türkiye'nin en büyük ansiklopedik içeriği olmak için yola çıktığımız bu projemizde ismini yazdırmak isteyen ve yazar olarak katılacağı kategoride uzman olduğunu kanıtlayabilecek olan herkes iletişim sayfamızdan lütfen bizimle iletişime geçsin. 

UZMANWİKİ'DE HANGİ İÇERİKLER YAYINLANMAKTADIR?

2020 yılında gerçek bir internet ansiklopedisi olmak üzere yola çıkan uzmanwiki projemizde  ansiklopedik bilgi olmanın yanında insanların ihtiyaç duyacağı her konuda en doğru bilgiyi oluşturma ve yayınlama prensibi hakimdir. 

  • Sitemizde yer alan içeriklerimiz kategorize edilmek suretiyle yayınlanmaktadır. Her bir kategoride bir yada bir kaç uzman yada yazarın yazıları yayınlanmaktadır. 
  • Her bir içerik özenli bir araştırma neticesinde yayınlanmaktadır. 
  • Ancak içeriklerimiz kişisel bilgi birikimi ve kişisel araştırma neticesinde oluşturulduğu için kullanıcılarımız (ziyaretçilerimiz) tarafından herhangi bir yerde kullanılması okuyucularımızın kişisel taktirine kalmıştır. Dolayısı ile okuyucularımızın sitemizde yer alan içerikleri bir yerde kullanırken kendi kişisel araştırma ve deneyimleri ile de teyit etmesi gereklidir. 

AMACIMIZ NEDİR?

Günümüzde internet dünyası son derece kontrolsüz ve denetimsiz bir şekilde bilgi biriktirmektedir. Herhangi bir okuyucunun internette yer alan bir içeriğe ulaşmasının yolu google başta olmak üzere diğer arama motorlarını kullanarak arama yaparak içeriğe ulaşmaktır. 

Üzülerek söylüyorum web sitelerinde, haber sitelerinde ve blog sitelerinde (vs.) yer alan içeriklerin bir çoğu üstünkörü olarak oluşturulmuş ve gerçek bir araştırmaya dayanmadan kaleme alınmış içeriklerdir. 

Üstelik bu içeriklerin bir çoğu birbirinin hemen hemen aynısı olup spinleme tekniği ile farklı bir içerikmiş gibi oluşturulmuştur. Bilgi anlamında maalesef çok az web sitesi internet dünyasına yeni bir şey katmaktadır. 

Uzmanwiki'nin amacı kirlenen internet dünyasında gerçek bir araştırmaya dayanan içerikleri okuyucusuna sunmaktır. 

Ancak kesin olarak vurgulamak istiyoruz ki sitemizde yer alan içerikler yüzde yüz doğru bilgiyi okuyucusuna garanti etmemektedir. 

SİTEMİZDE YAZAR OLMAK İSTEYEN KİŞİLERİN YAPMASI GEREKENLER NELERDİR?

Uzmanwiki'de yazar olmak istediğiniz kategoride eğitim aldığınızı yada mesleki bilgi birikimine sahip olduğunuzu kanıtlamanız gereklidir. 

Doktora, Yüksek Lisans yada Lisans düzeyinde eğitim aldığını göstermek tercihimizdir. 

Sitemizde yayınlanacak olan içeriklerinizin mülkiyeti sitemize ait olacaktır. Ancak bu içerikler kesinlikle yazarın adı ile yayınlanacaktır. Dolayısı ile sitemizde yayınlanacak olan içerikler yazarımız için gerçek bir referans teşkil edecektir. 

Yayınlanacak olan içeriklerimiz internet dünyasına gerçekten bir katkı sunacak şekilde hazırlanmak zorundadır.

SİTEMİZDE YAZARLIK YAPANLAR NE KAZANACAK?

Yakın bir gelecekte Türkiye'nin en güvenilir ve en kapsamlı ansiklopedisi olacak bir projede yer almak sizler için güçlü bir referans teşkil edecektir. 

CV'sinde uzmanwiki yazarı olarak yazmak isteyen bizimle iletişime geçebilir.

Genel Koordinatör : Murat İLERİ