Ana içeriğe atla

Excel Üslü Sayı Yazma

Excel üslü sayı yazma konusunu işlediğimiz bu makalemizde aklınıza takılan her soruyu lütfen yorumlar kısmından bize iletiniz. En kısa süre içinde size dönüş yapacağımdan % 100 emin olabilirsiniz. Üslü ifade yazma konusunu öğrenmek için lütfen makalemi okumaya devam ediniz. 

Excel'de Üslü Sayıları Nasıl Yazarım?

Excel üslü sayı yazma konusunda bir çok internet sitesi sıralı olarak tuşlara basma yöntemini anlatmıştır. Bu yöntemleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz. 

  • 1- Çalışma dosyanızda üslü sayı olarak yazmak istediğiniz rakamı seçiniz. 
  • 2- Seçmiş olduğunuz rakamın kendisinden olan rakamlardan ayrı yazılması gereklidir. 
  • 3- Örneğin: 8 ⁹  rakamını yapmak için 8 9 rakamlarında 9 rakamı 8 den sonra bir boşluk bırakılarak yazılmalıdır.   • 4- Hemen yukarıda yer alan ve 2. adım olarak yazdığımız yere tıklayınız. 
  • 5- Açılan yeni pencerede 3. adımda gösterdiğimiz yere tıklayınız. Ve son adım olarak tamama tılayınız. İşlem bu kadar basit. 

Excelde üst simge nasıl yapılır?

Excelde üst simge işlemini yapmak için yukarıda belirttiğimiz aynı yöntemi uygulamak zorundasınız. Bu yöntemden daha kolay ve kestirme yöntemi kesinlikle yoktur. 

CTRL 1 Kısa Yol Tuşları İle Excelde Üzeri Yapabilirsiniz

Çalışma yaptığınız dosyada üzeri yapmak istediğiniz rakamı yada ifadeyi seçiniz. Ardından CRTL + 1 tuşlarına basınız. 

Hemen yukarıda yer alan ekran açılacaktır. Bu tuşlar sadece kısa yol tuşudur. En yukarıda yer alan yöntemin daha kısa şeklidir. 

Yorumlar